top of page

TURNIEJ H2 '24 

Termin: 17.10.2024 (czwartek)

Start rejestracji zawodników: 18:30
Koniec rejestracji zawodników: 19:30

Start turnieju: 20:00

Pula nagród o łącznej wartości ponad 1000 zł.

I miejsce: voucher na tor podwójny + koszulka 7siekier + czapka 7siekier + zaszczytne miejsce na Hall of Fame w naszym lokalu

II miejsce: voucher na tor pojedynczy + koszulka 7siekier + torba 7siekier

III miejsce: voucher “duet” + koszulka 7siekier

Aby wziąć udział w turnieju, wystarczy się do nas zgłosić w terminie do 9.04 (wtorek) drogą telefoniczną, mailową lub przez messengera.

Jeśli nie brałeś udziału w lidze, nadal możesz kupić bilet w cenie 50 zł, w ramach którego masz zagwarantowaną godzinę treningu oraz rozegranie profesjonalnego turnieju.

Trening zaplanowany jest przed zawodami (między 19:00 a 20:00) pod okiem instruktorów.

Natomiast jeśli znajdujesz się na liście 50 najlepszych wyników (wśród kobiet bądź mężczyzn) ligi sezonu wiosennego lub zostałeś/-aś „farciarzem”, dostajesz od nas wejściówkę na turniej za darmo!

Zawody rozgrywane będą indywidualnie w dwóch fazach:

 1. Faza grupowa:

  • ​​​liczba grup będzie uzależniona od liczby uczestników;

  • w obrębie grupy rozgrywamy mecze “każdy z każdym”;

  • najlepsze x osób z grupy (x zależne od liczby grup) trafia do fazy pucharowej;

 2. Faza pucharowa:

  • w fazie pucharowej rozegrane będą (1/16-finału), ćwierćfinały, półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz finał;

  • mecze rozgrywane są w systemie tzw. drabinki, do dwóch wygranych, tzn. do kolejnego etapu przechodzi zawodnik, który wygrał dwa mecze.

 

Zasady rozgrywania meczu:

 1. W meczu biorą udział tylko dwie osoby (1 vs 1).

 2. Mecz wygrywa osoba, która jako pierwsza będzie miała na koncie dwie wygrane rundy.

 3. W rundzie każdy z zawodników oddaje po 5 rzutów punktowanych zgodnie z oznaczeniami na tarczy, przy czym bull's-eye (środek tarczy) jest za 6 punktów.

 4. W ostatnim z pięciu rzutów zawodnik (zanim przeciwnik odda rzut) może zadeklarować sędziemu, że rzuca w tzw. clutch’a (niebieskie okręgi). Jeśli trafi po takiej deklaracji, otrzymuje 10 punktów, w przeciwnym razie otrzymuje zero punktów, nawet jeśli siekiera trafiła w inne punktowane pole.

 5. Jeśli dojdzie do trzeciej rundy, która po pięciu rzutach zakończy się remisem, pojedynek kończy się remisem w fazie grupowej lub przechodzi do trybu nagłej śmierci w fazie pucharowej. Wtedy każdy z zawodników wykonuje po jednym rzucie, dopóki jeden z nich nie trafi w wyżej punktowane pole. W trybie nagłej śmierci nie ma możliwości deklaracji “clutch’a”.

bottom of page